Menu

header photo

İMED

EAG Consulting GmbH ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği ( İMED ) ile, "İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. İşletme İktisadı Enstitüsü, ülkemizde, profesyonel işletme yöneticiliğini ve çağdaş işletmecilik anlayışını geliştirmek amacıyla 1954 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bünyesinde, Ford Vakfı, Harvard Üniversitesi, Koç Grubu ve Eczacıbaşı Grubunun katkılarıyla kurulmuştur. Enstitü,

İşletmecilik konusunda Avrupa'da kurulan ilk Master eğitim programıdır. Enstitü, her yıl ve her dalda ve dört yıllık lisans mezunlarını sınavla almaktadır. İşletme İktisadı Enstitüsü, 1958 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesinin açılmasıyla bu Fakülteye bağlanmış ve günümüze kadar yirmi bin civarında mezun vererek, Türkiye Ekonomisinde çok önemli ve hayati bir faktör olmuştur. Mezunları arasında bir çok Bakanlar, Milletvekilleri, Şirket Sahipleri, Şirket Genel Müdürleri ve sayısız üst düzey yöneticiler yer almaktadır.

Türkiye ve Almanya arasındaki Ticari ve Ekonomi ilişkilerin daha da geliştirilmesindeki Misyonu üstlenen EAG Group - İ.Ü. İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği (İMED) ile 28.11.2017 tarihinde yapılan görüşmenin mutabakatında 15.12.2027 tarihi itibariyle İş Birliği Protokolü doğrultusunda imza altına alınmıştır. İMED Yönetim kurulu üyeleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Alkaya'ya teşekkür ederken, EAG Ailesi ile birlikte çıkmış oldukları bu yolda daha nice başarılara imza atması umuduyla EAG Ailesini kutluyorum.

Türkiye ile Almanya arasında Ticari ve Ekonomi ilişkilerin daha da geliştirilmesinde katkıda bulunmak için birlikte yapılabilecek çalışmaların araştırmaların , projelerin ve organizelerin gerçekleştirilmesi doğrultusunda ki Misyonu üstlenen EAG Group bir haftalık Türkiye turunun ilk iş birliği toplantısını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği Genel Başkanı sn. Bülent Alkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve EAG Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Av. Soner SARIMEHMETOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Y.M. Müşavir Sn. Mustafa ÖZSOY katılımlarıyla imza altına alınmıştır.

Bülent ALKAYA Management and Investment Consultant

e-mail; alkayaturk@hotmail.com

Mobil Phone; 00 90 555 3261216

   

Go Back

Comments for this post have been disabled.